Dietetyka

icon

Dietetyk Szczecin – zapraszamy do naszego gabinetu na konsultację dietetyczną

Dietetyka to dziedzina nauki zajmująca się zasadami żywienia, jego biochemicznymi podstawami oraz psychologią żywienia. Rozwój nauki o żywieniu oraz medycyny dostarcza niezbitych dowodów na to, że racjonalne i prawidłowe żywienie jest najważniejszym czynnikiem zmniejszającym ryzyko rozwoju otyłości i przewlekłych chorób niezakaźnych, a także przyczynia się do przedłużenia oraz poprawy jakości życia. Dietetyk kliniczny posiada wiedzę na temat tego, jak żywić osobę zdrową lub z jednostką chorobową na różnych etapach choroby, w taki sposób, by nie dopuścić do jej dalszego rozwoju, oraz wspomagać proces zdrowienia.

img
icon
img

Dlaczego warto skorzystać z usług dietetyka?

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z faktu, że tryb życia oraz jakość odżywiania wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. I mają rację! Nie bez powodu mówi się „jesteś tym, co jesz”.

Z raportu Narodowego Testu Zdrowia Polaków 2020 dowiadujemy się, że 61% Polaków ma problem z nadmierną masą ciała. Najczęściej wiąże się to z jednostkami chorobowymi, takimi jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy miażdżyca. Niestety, u niektórych osób spotykamy się z przekonaniem, że im szybciej pozbędą się „problemu”, jakim są zbędne kilogramy, tym prędzej wrócą do zdrowia. Wdrażają w życie różne restrykcyjne „diety cud”, które prowadzą do efektu zupełnie odwrotnego, niż założonego, i można na tym wyjść gorzej, niż w stanie wyjściowym.

Słowo „dietetyk” głównie kojarzy nam się z redukcją masy ciała. Jednak istnieje o wiele głębsze jego znaczenie, szczególnie jeżeli chodzi o dietetyka klinicznego. Opieka takiego specjalisty jest niezbędna w wielu jednostkach chorobowych – od prewencji po wsparcie leczenia. Szukając w internecie produktów dozwolonych w danych przypadkach, często otrzymujemy skrajne informacje. Właśnie po to jest nasza wiedza, aby odpowiednio się Tobą zaopiekować i powiedzieć, co jest prawdą.

Dietetycy mogą również pomóc w poprawie ogólnego zdrowia i samopoczucia poprzez dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały i białka, oraz przez radzenie sobie z niedoborami żywieniowymi. Co trzeba zrobić, aby poprawić jakość swojego zdrowia? Wystarczy dokonać rejestracji wizyty!

icon

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u dietetyka?

Przede wszystkim trzeba się nastawić na to, że idziemy do specjalisty, który chce nam pomóc i nie będzie nas o nic osądzał. Kompetentny dietetyk będzie chciał zadbać o Twoje dobre wyniki nie tylko na wadze, ale również o te, które otrzymujemy z badań krwi. Aby wiedzieć od czego zaczynamy współpracę, przyjdź do nas z aktualnymi badaniami krwi. Zaleca się wykonanie takich badań jak: morfologia krwi; profil lipidowy; glukoza na czczo; TSH; FT3, FT4, antyTPO (w przypadku podejrzenia niedoczynności lub nadczynności tarczycy, osoby przewlekle zmęczone, problemy z tarczycą w rodzinie). Dodatkowo dla chętnych: żelazo, ferrytyna, kortyzol, CRP, ALAT.

Oprócz tego przygotuj swój dzienniczek żywieniowy. Dzięki niemu dietetyk może poznać nawyki żywieniowe oraz sposób żywienia pacjenta. Na podstawie dzienniczka można łatwo zauważyć błędy żywieniowe oraz nawyki, które wymagają modyfikacji. Dzienniczek powinien być wypełniony kilka dni przed wizytą u dietetyka i najlepiej, żeby zawierał dwa dni powszednie oraz jeden weekendowy.

Co powinno się znaleźć w dzienniczku żywieniowym?

-data opisywanego dania

-typ posiłku (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, przekąska, kolacja)

-godzina i miejsce posiłku (dom, praca, restauracja)

-rodzaj produktów

-ilość zjedzonych produktów (podane w miarach domowych lub gramaturze)

Aby o niczym nie zapomnieć i nic nie przeoczyć, najwygodniejszą metodą będzie zapisywanie posiłków od razu po ich zjedzeniu. Należy również zwrócić uwagę na uwzględnienie wypitych płynów w ciągu dnia. Odpowiednie przygotowanie się do wizyty u dietetyka może pomóc w osiągnięciu Twoich celów żywieniowych. Z pomocą skutecznej pracy dietetyka, ułożycie wspólnie Twój indywidualny jadłospis.

img
icon

Jeżeli nie masz przeciwwskazań (ciąża, epilepsja, defibrylatory i stymulatory serca) to na wizycie będzie wykonywane badanie bioimpedancji (analiza składu ciała) przed którym powinno się: 3-4h przed badaniem nie spożywać posiłku (a najbardziej wiarygodne wyniki wychodzą na czczo), 30 min przed badaniem opróżnić pęcherz moczowy, 48h przed badaniem nie spożywać alkoholu, kawy lub innych napojów energetyzujących, 7 dni przed badaniem nie stosować leków diuretycznych (o ile to możliwe) oraz 12h przed badaniem nie wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych.

icon

Dietetyk Szczecin – zapraszamy na konsultację dietetyczną

Zapraszamy na profesjonalną konsultację w Szczecinie! Nasi dietetycy pomagają w walce z zaburzeniami odżywiania i zagwarantują skuteczną analizę składu ciała pacjenta. Nasza oferta skupia się na proporcjach, zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, beztłuszczowej masie ciała oraz białkach i kościach. Efektywny program treningowy oraz zalecenia dietetyczne, dopasowane do Twoich potrzeb, zachęcą Cię do wdrożenia zdrowego stylu życia. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzone jest badanie bioimpedancji, dokładny wywiad żywieniowy oraz zostają omówione wyniki badań. Dzięki metodzie BIA można uzyskać takie informacje jak: zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, zawartość tkanki tłuszczowej trzewnej otaczającej narządy wewnętrzne, beztłuszczowa masa ciała, procentowa masa ciała, zawartość wody w organizmie, wiek metaboliczny pacjenta. Zadbaj o swoje dobre samopoczucie i unikaj efektu jojo dzięki wsparciu naszego specjalisty. Wizyta kontrolna pozwoli na przeciwdziałanie chorobom wynikającym z nieprawidłowego trybu życia – np. miażdżycy. Pomożemy Ci też dobrać odpowiednią suplementację.

img
icon
img

W naszym gabinecie wypracujesz zdrowe nawyki

W sklepach online znajdziesz wiele dostępnych środków, które mogą pomóc w odchudzaniu. W reklamach internetowych bardzo często „specjaliści” oferują usługi dietetyczne, gdzie ich specjalność nie ma z tym terminem nic wspólnego. Takie ogłoszenia trzeba bardzo dokładnie sprawdzić, ponieważ są kierowane do ogółu i może się okazać, że akurat dla Ciebie będzie to niekorzystne i wywoła niepożądane powikłania. Jesteśmy zwolennikami zdrowej, racjonalnej diety, która przyniesie jedynie pozytywne efekty na Twoje zdrowie, figurę oraz idące z tym w parze samopoczucie.

Zachęcamy umówić się na konsultację w naszym gabinecie z prostej przyczyny – jesteśmy wykwalifikowanymi i doświadczonymi dietetykami. Chcesz zgubić tkankę tłuszczową, zbudować masę mięśniową bez „ulewania się”, zadbać o zdrowie lub wszystko to na raz? Chcesz dowiedzieć się czegoś o odchudzaniu i chcesz pozbyć się nadmiaru tłuszczu z organizmu? W naszym gabinecie pokażemy Ci, jak zrobić to w sposób zdrowy i bezpieczny.

icon

Zadbaj o swoje zdrowie – umów się na wizytę już dziś!

Skontaktuj się z nami