USG

icon

Diagnostyka ultrasonograficzna narządu ruchu oraz stawu – badanie usg w Szczecinie

USG narządu ruchu to metoda diagnostyczna, która umożliwia ocenę stanu mięśni, ścięgien, więzadeł oraz innych struktur wewnątrzstawowych. Na monitorze niemal natychmiast, podczas przeprowadzanego badania, można wykryć zmiany przeciążeniowe i pourazowe, a także zlokalizować trudne do wykrycia ciała obce w stawach. USG pozwala również na wcześniejsze wykrycie złamań zmęczeniowych (w porównaniu do klasycznych zdjęć rtg) oraz na identyfikację torbieli, krwiaków, guzków i tętniaków.

Podczas badania w pracowni USG, które jest całkowicie bezbolesne, można wykonać także badanie naczyniowe Power Doppler, które pozwala na ocenę unaczynienia tkanek, a w końcu wybór odpowiedniej metody leczenia. USG narządu ruchu jest przydatne zarówno w diagnostyce chorób reumatoidalnych, jak i chorób naczyniowych.

img
icon
img

Badanie usg Szczecin – jakie struktury można ocenić podczas takiego badania?

Badania USG narządu ruchu są wykonywane na różne grupy mięśniowe oraz konkretne stawy i mięśnie, takie jak bark, łokieć, nadgarstek, biodro, kolano oraz staw skokowy. Jeśli szukasz profesjonalnej i kompleksowej diagnostyki ultrasonograficznej w Szczecinie, to warto zgłosić się do nas. Oferujemy badania USG stawu kolanowego i skokowego, ścięgna achillesa, barku, łokciowego oraz bioder, które umożliwiają ocenę stanu narządu ruchu.

icon

Ultrasonografia – dlaczego warto dokonać rejestracji?

Nasz radiolog to specjalista w dziedzinie diagnostyki ultrasonograficznej, który posługuje się najnowszymi urządzeniami ultrasonograficznymi wysokiej częstotliwości, co pozwala na dokładne i precyzyjne obrazowanie narządów wewnętrznych, komórek i tkanek ludzkiego ciała. Badanie USG w naszym ośrodku nie wymaga specjalnego przygotowania.

img
icon

Badanie USG narządu ruchu pozwala na powrót do pełni sprawności po przebytych kontuzjach, a także na wczesne wykrycie chorób reumatoidalnych i innych niepokojących zmian w organizmie.

icon
img

Jak wygląda badanie USG?

Przed wykonaniem badania USG kolana, USG stawu biodrowego, USG kolana lub innej części ciała – w przypadku każdego badania pacjentowi nakłada się specjalny żel na badany obszar, po czym lekarz przykłada głowicę, która pozwala na uzyskanie obrazu. Proces ten jest nieinwazyjny i komfortowy dla pacjenta.

Podczas badania USG stawu, lekarz może dokładnie ocenić stan więzadeł, mięśni i przyczepów mięśni, a także pozwala ocenić stan badanego stawu oraz jego ruchomość. Badanie te pozwala wykryć zmiany zwyrodnieniowe, wady wrodzone, tętniaki, krwiaki, guzki, uszkodzenia stożka rotatorów, a nawet dysplazję stawu biodrowego. Odpowiednio wcześnie wykryte zmiany mogą być wyleczalne. Zalecamy profilaktykę.

icon

Zadbaj o swoje zdrowie – umów się na wizytę już dziś!

Skontaktuj się z nami