Fizjoterapia

icon

Konsultacja fizjoterapeutyczna i rehabilitacja w Szczecinie

Fizjoterapia to dziedzina zajmująca się leczeniem różnego rodzaju chorób i nieprawidłowości układów mięśniowego, mięśniowo-szkieletowego, sercowo-naczyniowego i oddechowego. Metody terapeutyczne stosowane w fizjoterapii opierają się na naturalnych formach energii fizycznej, takich jak ruch, bodźce termiczne, kinetyczne, elektryczne i świetlne. Głównym celem fizjoterapii jest przyspieszenie procesu rekonwalescencji oraz ułatwienie pacjentowi powrotu do sprawności i zdolności do wykonywania codziennych czynności.

Nauka ta jest ściśle powiązana z bioetyką oraz aksjologią, a także czerpie informacje z nauk o kulturze fizycznej, nauk behawioralnych i społecznych. Pacjenci najczęściej zwracają się o pomoc do fizjoterapeutów w przypadku złamań lub uszkodzeń stawów, urazów czaszkowo-mózgowych lub wielonarządowych, osteoporozy, zwyrodnień stawów, schorzeń przewlekłych, udarów mózgu, zaburzeń po urazie rdzenia kręgowego, zawałów serca, zespołu cieśni kanału nadgarstka, łokcia tenisisty, dysfunkcje dna miednicy czy obrzęków limfatycznych. Dzięki fizjoterapii pacjenci mają szansę na skuteczne i bezpieczne wyleczenie swoich dolegliwości.

img
icon
img

Konsultacja fizjoterapeutyczna – masaże i rehabilitacja Szczecin

Konsultacja fizjoterapeutyczna podczas pierwszej wizyty, obejmuje przeprowadzenie wywiadu z pacjentem, określenie celów i potrzeb na najbliższy okres, przeprowadzenie badania funkcjonalnego z elementami badania USG, przedstawienie diagnozy po badaniu oraz przedstawienie planu i programu rehabilitacji. Podczas drugiej wizyty fizjoterapeutycznej kontynuowana jest terapia, uwzględniając modyfikacje i ewentualne zmiany w planach rehabilitacji.

Zabiegi fizjoterapeutyczne obejmują terapie manualną, indywidualne ćwiczenia, masaże, mobilizacje stawowe, elektroterapię, a medyczny trening terapeutyczny jest ostatnim etapem usprawniania ruchowego, dostosowanym do możliwości pacjenta, stanu zdrowia i wieku, a jego efekty to zmniejszenie i wyeliminowanie przyczyny bólu, odbudowa funkcji mięśni, stawów i struktur składowych, poprawa wzorców ruchowych i wydolności oraz zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej i poprawa postawy ciała. Szczególnie polecamy wizytę u fizjoterapeuty osobom starszym, jak i osobom uprawiającym sport.

Jeśli szukasz specjalisty, który pomoże Ci w przywróceniu pełnej sprawności narządu ruchu, to dobrze trafiłeś. Nasz gabinet fizjoterapeutyczny w Szczecinie oferuje kompleksową rehabilitację oraz konsultacje fizjoterapeutyczne, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Nasi fizjoterapeuci to wykwalifikowani specjaliści. Posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami w różnym wieku i z różnymi schorzeniami.

icon

Fizjoterapia Szczecin – jakie zabiegi oferujemy pacjentom?

W naszym gabinecie stosujemy różne metody fizjoterapeutyczne, takie jak terapia manualna, kinezyterapia, fizykoterapia czy PNF. Nasze zabiegi fizjoterapeutyczne obejmują także masaż, który działa na powięzi i tkanki miękkie, aktywizując je do regeneracji. Nasze holistyczne podejście do pacjenta oraz dokładna diagnostyka, pozwala dobrze dobrać odpowiednie metody i zabiegi, które przyniosą najbardziej efektywne rezultaty. W naszym gabinecie oferujemy również terapie zajmujące się problemami związanymi z wadami postawy, dna miednicy oraz po zabiegach operacyjnych powodujących ból.

Zachęcamy do umówienia się na konsultację fizjoterapeutyczną w naszym gabinecie. Nasi terapeuci pomogą w ustaleniu celów terapii oraz przeprowadzi wywiad dotyczący stylu życia i dolegliwości bólowych pacjenta. Dzięki dokumentacji medycznej oraz ciągłemu monitorowaniu postępów, możemy stale dostosowywać metody i zabiegi do jego indywidualnych potrzeb.

img
icon
img

Jaka jest różnica między fizjoterapią a rehabilitacją?

Fizjoterapia i rehabilitacja to dwa powiązane ze sobą pojęcia, różni je natomiast cel. Fizjoterapia to dziedzina medyczna, której celem jest zapobieganie i leczenie zaburzeń ruchu i innych stanów chorobowych za pomocą różnych metod fizycznych, takich jak ćwiczenia, masaż, elektroterapia, terapia manualna, krioterapia (leczenie zimnem) czy termoterapia.

Rehabilitacja to proces, który ma na celu przywrócenie zdrowia i zdolności funkcjonalnych pacjenta, który doświadczył choroby, urazu lub zaburzenia. W ramach rehabilitacji stosuje się różne metody, w tym fizjoterapię, terapię zajęciową, terapię mowy, psychoterapię i wiele innych.

icon

Głównym celem rehabilitacji jest przywrócenie pacjentowi możliwości wykonywania codziennych czynności oraz poprawa jego jakości życia.

icon
img

Fizjoterapia i rehabilitacja – zaufaj naszym fizjoterapeutom

Konsultacja fizjoterapeutyczna w Szczecinie to pierwszy krok w procesie rehabilitacji dla osób z różnymi dolegliwościami bólowymi, urazami, zabiegami operacyjnymi, a także kobiet po porodzie i po cesarskim cięciu. Podczas konsultacji fizjoterapeuta przeprowadzi wywiad, badanie przedmiotowe, analizuje funkcjonowanie organizmu na podstawie jego anatomii strukturalnej oraz zaproponuje indywidualny plan terapeutyczny, który może obejmować różne zabiegi fizjoterapeutyczne, w tym medyczny trening terapeutyczny, masaż oraz metody rehabilitacji.

Wykwalifikowani fizjoterapeuci w Szczecinie stosują różne metody rehabilitacji, aby pomóc pacjentom w powrocie do prawidłowej sprawności i aktywności fizycznej. Działanie masażu, ćwiczenia ruchowe i medyczny trening terapeutyczny to tylko niektóre z zabiegów oferowanych przez fizjoterapeutów i terapeutów manualnych, które mogą być zalecane w zależności od rodzaju dolegliwości. Praca fizjoterapeuty polega na aktywizowaniu pacjenta i stosowaniu holistycznego podejścia w celu poprawy funkcjonowania narządu ruchu. Specjaliści fizjoterapii dokładają wszelkich starań, aby zapewnić satysfakcjonujące efekty dla swoich podopiecznych.

icon

Zadbaj o swoje zdrowie – umów się na wizytę już dziś!

Skontaktuj się z nami