Zespół

icon

Nasz zespół to grupa wyjątkowych specjalistów, którzy swoją pracę wykonują z pasją i zaangażowaniem. W Fizjodąbie zatrudniamy jedynie wykwalifikowanych profesjonalistów z szerokim doświadczeniem praktycznym oraz ugruntowanym wykształceniem. Wspólnie pracujemy nad zapewnieniem najlepszej opieki medycznej i indywidualnym podejściu do każdego Pacjenta.

img

Krzysztof Dąbrowski

Magister fizjoterapii i certyfikowany terapeuta manualny wg standardów IFOMPT. Współzałożyciel i współwłaściciel Gabinetów Medycznych FIZJODĄB. Studia licencjackie i magisterskie ukończone z wyróżnieniem na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. W czasie studiów branie czynnego udział w kołach naukowych pisząc artykuły dedykowane fizjoterapii.

Od zakończenia licencjatu (2014) czynny zawodowo fizjoterapeuta – początkowo pracował w formie wolontariatu w prywatnym gabinecie o profilu pacjentów neurochirurgiczno-ortopedycznych, gdzie później podjął pełnowymiarową pracę. Ukończył liczne kursy w tym: terapia manualna MT I wg standardów IFOMPT oraz MT II wszystkie moduły z medycznym treningiem terapeutycznym (MTT) – w trakcie trwania godzin klinicznych i przygotowanie do egzaminu drugiego stopnia, centralna i obwodowa stabilizacja, manipulacje krótko dźwigniowe moduł podstawowy i rozszerzony HVLA, medyczny trening terapeutyczny, PNF podstawowy, masaż tkanek głębokich, kinesiologytaping, USG w praktyce fizjoterapeuty.

Swoją wiedzę i umiejętności wciąż poszerza kontynuując edukacje w terapii manualnej oraz planując uczestnictwo w innych kursach.

Katarzyna Trubicka

Absolwentka Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywała już w trakcie studiów licencjackich pracując w szpitalu na oddziale ginekologiczno-położniczym, pediatrycznym, internistycznym, chirurgii ogólnej oraz w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym i prywatnym, szpitalnym Gabinecie Rehabilitacji. Brała udział również w projektach szpitala pracując z dziećmi w Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej i z osobami niepełnosprawnymi w Warsztatach Terapii Zajęciowej. W trakcie pracy na oddziale ginekologiczno-położniczym Kasia utorowała swoją ścieżkę zawodową w kierunku fizjoterapii uroginekologicznej i wszystkiego co związane jest z kobietami. Dzięki pracy z pacjentkami w różnym wieku brała czynny udział w konferencji naukowej prowadząc wykład na temat czynników predysponujących do powstawania nowotworu piersi, który był głównym tematem jej pracy licencjackiej.

Jak Kasia sama mówi, praca z kobietami daje jej ogrom satysfakcji oraz pozwala uczestniczyć i być wsparciem podczas macierzyństwa swoich pacjentek. Wciąż poszerza swoją wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie i prowadzi również zajęcia i warsztaty dla kobiet w ciąży oraz po porodzie. Obecnie pracuje również z pacjentami neurologicznymi i ortopedycznymi w warunkach domowych. Dla Kasi w codziennej pracy liczy się zaangażowanie pacjenta w proces terapeutyczny. Duży nacisk stawia również na ruch nie tylko w trakcie wizyty, ale również w codziennym życiu.

Katarzyna Trubicka może pochwalić się ukończeniem następujących kursów i szkoleń:

 • Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej (Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne – w trakcie)
 • Terapia manualna w ginekologii i położnictwie
 • Trening dna miednicy BeBo
 • Bolesne miesiączkowanie i endometrioza
 • Fizjoterapia okołoporodowa
 • Przygotowanie fizyczne w sporcie, a dysfunkcje dna miednicy
 • Terapia mięśniowo-powięziowa
img
img

Aleksandra Anna Żmuda

Magister Aleksandra Żmuda uzyskała swój tytuł na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Jej zainteresowania zawodowe oscylują głównie wokół rehabilitacji ortopedycznej pacjentów pourazowych oraz mających przewlekłe problemy z kolumną kręgosłupa. Aleksandra ukończyła szkolenie z zakresu terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych, podstawy terapii manualnej z wprowadzeniem do technik manipulacji, a w najbliższym czasie planuje wiele wyjazdów na kursy dokształcające z zakresu terapii manualnej, manipulacji oraz wielopłaszczyznowej diagnostyki. Pracowała w przychodni z pacjentami o bardzo różnym profilu, również z osobami starszymi i posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności. Jak sama mówi, nie wierzy w skuteczną rehabilitację bez treningu medycznego, dlatego regularne wykonywanie zaleconych przez nią ćwiczeń to podstawa. W swojej pracy zawsze angażuje się na 110%, ponieważ ważne dla nie jest by pacjent miał świadomość jak bardzo zależy jej na poprawie jego stanu zdrowia.

Prywatnie interesuje się piłką nożną, będąc od zawsze blisko związaną z drużyną Pogoni Szczecin. Z innych sportów lubi również futsal oraz siatkówkę. W wolnym czasie uwielbia grać w różnorodne gry planszowe o znacznym stopniu skomplikowania i epickim klimacie.

Magdalena Gawryś

Magister Fizjoterapii Magdalena Gawryś, absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, jest aktywną fizjoterapeutką od 2016 roku. Już na pierwszym roku studiów rozpoczęła swoją przygodę z kursami, które z czasem poszerzyły jej wiedzę w obszarze terapii manualnej i fizjoterapii ortopedycznej. Wśród nich można wymienić Medycynę Ortopedyczną wg. J. Cyriaxa oraz Medycynę Manualną wg. Pięciu Układów Regulacyjnych autorstwa dr. Radosława Składowskiego. Dzięki tym szkoleniom Magda uzyskała narzędzia do pracy z pacjentami cierpiącymi po urazach, operacjach, bólach kręgosłupa, stawów, drętwieniach kończyn, przeciążeniach mięśniowych, bólach głowy i bolesnych miesiączkach. Wykorzystywane przez nią techniki terapeutyczne to terapia manualna, igłoterapia, pinoterapia, terapia wisceralna, elementy osteopatii, masaż oraz ćwiczenia.
Z pasją pomaga również pacjentom przewlekle zestresowanym, spiętym, borykającym się z problemami ze snem i ogólnym wyciszeniem. Wykorzystuje w tym celu techniki oddechowe i relaksacyjne. Doskonale rozumie, jak ciało i umysł wzajemnie na siebie wpływają, i wierzy, że odpowiednie warunki mogą pomóc organizmowi w samoregulacji.
Poza pracą zawodową, Magda uwielbia spędzać czas aktywnie – biega, trenuje siłowo, tańczy, medytuje, relaksuje się wśród natury i czyta książki.
img
img

Anna Korżak

Magister Fizjoterapii Annę Korżak to absolwentkę Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w 2017 roku.
Przywozi Ona ze sobą bogate doświadczenie w indywidualnej pracy z pacjentami, skupiając się na diagnozie i leczeniu przyczyn dolegliwości. Nieustannie poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach takich jak Kinesiotaping, Fizjoterapia dziecka ryzyka, Diagnostyka obrazowa, czy Podejście osteopatyczne w Pediatrii, aby zapewnić opiekę na najwyższym poziomie.
Aktualnie Anna jest studentką Akademii Osteopatii. Poza pracą, jest zapalonym miłośnikiem wspinaczki i górskich wędrówek.
W Fizjodębie Anna Korżak oferuje szeroki zakres usług, w tym konsultacje fizjoterapeutyczne, kompleksową fizjoterapię, osteopatię i terapię wisceralną, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Konrad Dobiecki

Dr n.med. Konrad Dobiecki jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa oraz Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran. Należy również do komitetów organizacyjnych międzynarodowych konferencji z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz jest opiekunem szkoleniowym lekarzy specjalizujących się w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Swoje zainteresowania zawodowe skoncentrował na leczeniu choroby zwyrodnieniowej narządu ruchu, ortopedii regeneracyjnej oraz chirurgii kręgosłupa.

Ukończył wiele szkoleń wysokospecjalistycznych, staży doskonalących w Polsce i za granicą. Był i jest uczestnikiem konferencji i zjazdów z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, medycyny estetycznej, chirurgii kręgosłupa, jak również leczenia ran. Od wielu lat prowadzi kursy specjalizacyjne dla lekarzy i rehabilitantów z zakresu ortopedii i traumatologii oraz diagnostyki obrazowej narządu ruchu.

Jako członek grupy ekspertów, tworzy polskie wytyczne leczenia pierwotnych i wtórnych nowotworów kręgosłupa i jest przy tym jednocześnie autorem wielu publikacji naukowych w piśmiennictwie polskim i zagranicznym stale pogłębiając swoją wiedzę i umiejętności praktyczne poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach w kraju i za granicą prowadzonych pod okiem światowych autorytetów.

Aktualnie asystent w Klinice Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu PUM w Szczecinie i nasz nowy specjalista w Fizjodąb w dziedzinie ortopedii

img
img

Dominik Skupiński

Lekarz Dominik Skupiński to specjalista diagnostyki obrazowej oraz medycyny nuklearnej, absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Jest również członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego i posiada wieloletnie doświadczenie zarówno w lecznictwie szpitalnym jak i ambulatoryjnym.

Zakres jego specjalizacji to diagnostyka obrazowa w zakresie radiologii klasycznej, ultrasonografii, tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego, a w Fizjodąb już od września zajmować się będzie badaniami USG narządu ruchu.

Obszarem jego szczególnego zainteresowania jest diagnostyka schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, z uwzględnieniem szerokiego spektrum etiologii na tle pourazowym, zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym.

Dominik Skupiński systematycznie poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w specjalistycznych szkoleniach i konferencjach dotyczących różnorodnych zagadnień z radiologii i diagnostyki obrazowej, w tym przede wszystkim w zakresie diagnostyki narządu ruchu

Mateusz Jankowski

Na co dzień pracujący w Klinice Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu z wyróżnieniem skończył studia na kierunku lekarskim na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Chcąc cały czas nieustannie podnosić swoją wiedzę i kwalifikację stale uczestniczy w kursach i kongresach. Szerokie doświadczenie zdobywane każdego dnia w Klinice z sukcesami wykorzysta w Fizjodąb Szczecin tak, aby nieść jak najlepszą pomoc medyczną

img
img

Maciej Klepajczuk

Lekarz Maciej Klepajczuk to absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie z lat 2007-2013. Specjalizuje się w zakresie Ortopedii w Klinice Ortopedii Traumatologii i Onkologii Narządu ruchu PUM. Jako również uczestnik wielu kursów ortopedycznych polskich i zagranicznych (m. in współczesne metody leczenia złamań – Szwajcaria czy leczenie ortopedyczne w chorobach onkologicznych – Majorka).

Dziedzinami zainteresowań lekarza Macieja Klepajczuka są między innymi:

 • leczenie urazów,
 • przedoperacyjne leczenie chorób zwyrodnieniowych,
 • onkologia narządu ruchu,
 • medycyna regeneracyjna.

Aleksandra Gottschling

Dietetyk kliniczna, Aleksandra Gottschling – absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego jest między innymi odpowiedzialna za rozpisywanie diet, ich zbilansowanie oraz edukację żywieniową.

Jej współpraca z pacjentami ma szeroki profil i obejmuje opiekę nad osobami z jednostkami chorobowymi, aktywnymi fizycznie, kobietami w ciąży oraz przygotowującymi się do ciąży. Oprócz przypadków, w których trzeba wprowadzić pewne ograniczenia w codziennym jadłospisie, zajmuje się także prowadzeniem pacjentów, którzy chcą nauczyć się zdrowo odżywiać oraz poprawić wygląd swojej sylwetki, co prowadzi do poprawy samopoczucia. Uwielbia wyzwania!

Aleksandra oferuje indywidualne podejście do pacjenta oraz ułożenie jadłospisów opartych na preferencjach żywieniowych jej podopiecznych (oczywiście ze zdrowym rozsądkiem). Chce pokazać i szerzyć filozofię, że dieta nie musi być niesmaczną karą, a powinna powodować szczęście przy sięganiu po kolejne pudełko.

Jak sama mówi, jest zwolenniczką szybkich i smacznych potraw. Sama nie lubi stać godzinami w kuchni, więc tym bardziej nie oczekuje tego od swoich podopiecznych.

We współpracy najważniejsza jest szczerość, bo dzięki niej możemy osiągnąć Twój wymarzony cel.

Jeżeli chcesz stosować dietę „uszytą na miarę” dla Ciebie — zapraszamy na wizytę.

Współpraca obejmuje:

 • osoby chcące dopasować dietę do ich zapotrzebowania kalorycznego,
 • z nadwagą i otyłością,
 • osoby chcące zwiększyć masę mięśniową (we współpracy z trenerem personalnym),
 • osoby z jednostkami chorobowymi (m.in. niedoczynność/nadczynność tarczycy, Hashimoto, cukrzyca typu 2, insulinooporność, SIBO, nieżyt żołądka),
 • kobiety w ciąży i przygotowujące się do ciąży,
 • pacjentki ginekologiczne (np. endometrioza, PSOS),
 • osoby z problemami skórnymi.
img

Zadbaj o swoje zdrowie – umów się na wizytę już dziś!

Skontaktuj się z nami