Masaże

icon

Rehabilitacja, masaż leczniczy i fizjoterapeutyczny w Szczecinie

Masaż fizjoterapeutyczny Szczecin

Masaż fizjoterapeutyczny to rodzaj terapii, który skupia się na wykorzystaniu technik masażu relaksacyjnego w celu złagodzenia bólu, zmniejszenia napięcia mięśniowego, poprawy krążenia krwi oraz zwiększenia zakresu ruchu w stawach. Jest to forma terapii, której celem jest przywrócenie pacjentowi funkcji ruchowej i pomaganie mu w powrocie do pełnej sprawności po urazach, chorobach lub zabiegach chirurgicznych. Masaż fizjoterapeutyczny jest zwykle dostosowany indywidualnie do potrzeb pacjenta i przeprowadzany przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę.

img
icon
img

Masaż limfatyczny i drenaż limfatyczny Szczecin

Masaż limfatyczny i drenaż limfatyczny to dwa różne zabiegi, ale często mylone ze względu na podobieństwo ich nazw. Masaż limfatyczny ma na celu pobudzenie krążenia limfy, która odpowiada za usuwanie z organizmu toksyn, nadmiaru płynów oraz odpadów metabolicznych. Drenaż limfatyczny jest bardziej specjalistycznym zabiegiem, który jest wykonywany w celu usuwania nagromadzonej limfy w obrębie ciała. Krótko mówiąc – jest stosowany w przypadkach zaburzeń odpływu limfy, takich jak obrzęki limfatyczne, a także w przypadkach zastoinowych stanów zapalnych i pourazowych obrzęków.

Masaż tkanek głębokich Szczecin

Masaż tkanek głębokich, zwany również masażem głębokim, to rodzaj masażu terapeutycznego, który ma na celu złagodzenie napięć i bólów mięśniowych, a także poprawę ruchomości stawów. Masaż ten skupia się na bardziej intensywnym i głębokim ucisku, w porównaniu do masażu klasycznego, docierając do warstw mięśniowych i ścięgien, które są trudno dostępne. Masaż tkanek głębokich wykonuje się zwykle przy użyciu wolnych, intensywnych ruchów, które wywierają silny nacisk na określone partie ciała. Terapeuta wykorzystuje różne techniki, takie jak ugniatanie, wyciskanie czy tarcie, aby złagodzić napięcia mięśniowe i poprawić krążenie.

icon

Masaż leczniczy kręgosłupa

Masaż leczniczy kręgosłupa to specjalistyczna technika masażu mająca na celu zmniejszenie bólu, usprawnienie krążenia krwi i limfy, a także poprawę mobilności i elastyczności kręgosłupa. Jest to masaż wykonywany przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę, który stosuje różnorodne techniki, takie jak masaż tkanek głębokich, rozciąganie, uciskanie punktów spustowych, dostosowując je do indywidualnych potrzeb pacjenta. Masaż leczniczy kręgosłupa może pomóc w leczeniu bólów pleców, szyi i barków, a także w poprawie postawy ciała.

Masaż relaksacyjny Szczecin

Masaż relaksacyjny to technika masażu, która ma na celu przyniesienie uczucia odprężenia i relaksu. Podczas masażu wykorzystuje się delikatny i łagodny nacisk, a także techniki rozciągania i głaskania. Masaż relaksacyjny jest często wykonywany w celu zmniejszenia stresu, poprawy samopoczucia i zwiększenia elastyczności mięśni. Często towarzyszy mu łagodna muzyka, przyjemna atmosfera, aby pacjent mógł całkowicie się zrelaksować.

Masaż terapeutyczny a masaż leczniczy

Oba terminy często są stosowane zamiennie, ale istnieją subtelne różnice między nimi. Masaż terapeutyczny odnosi się do szerokiej gamy technik masażu, które mają na celu poprawę stanu zdrowia i dobrego samopoczucia pacjenta, ale niekoniecznie mają na celu leczenie konkretnych problemów zdrowotnych. Masaż terapeutyczny jest zwykle stosowany w celu łagodzenia napięcia mięśniowego, zmniejszenia stresu, poprawy krążenia krwi, a także poprawy ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Jednak masaż leczniczy jest skoncentrowany na konkretnych dolegliwościach, takich jak urazy, choroby lub zaburzenia. Masaż leczniczy jest zwykle przeprowadzany przez wykwalifikowanego terapeutę lub fizjoterapeutę, którzy dostosowują techniki masażu do indywidualnych potrzeb pacjenta w celu osiągnięcia określonych celów terapeutycznych.

img
icon

Jeśli cierpisz na bóle kręgosłupa, skoliozę, bóle mięśniowe, czy ograniczenia ruchowe, nasza rehabilitacja jest idealnym rozwiązaniem. Oferujemy szereg terapii i zabiegów, które pomagają w pozbyciu się dolegliwości i poprawie sprawności ruchowej. Zapraszamy do sprawdzenia oferty – widzimy się na masażu w Szczecinie!

icon
img

Fizjoterapia i rehabilitacja – skorzystaj z oferty masażu w Szczecinie 

Szukasz profesjonalnego masażu i rehabilitacji w Szczecinie? Jesteś we właściwym miejscu! Nasza oferta obejmuje szeroki zakres usług fizjoterapeutycznych, w tym m.in. masaże klasyczne, limfatyczne oraz rehabilitację po kontuzjach. W naszym gabinecie masażu zabiegi wspomagają odnowę tkanki pacjenta, przyspieszamy jego powrót do zdrowia, redukujemy jego dolegliwości bólowe, szczególnie te związane z bólami kręgosłupa oraz pomagamy w rozluźnieniu mięśni. Masaż klasyczny i limfatyczny, jak również rehabilitacja, pomagają w poprawie postawy, regeneracji i zwiększeniu sprawności ruchowej.

Nasze usługi fizjoterapeutyczne są na wysokim poziomie, a nasze holistyczne podejście do pacjenta gwarantuje nie tylko relaks i rozluźnienie, ale również pozytywne efekty zdrowotne. Dbamy o dobre samopoczucie naszych pacjentów. Z naszym doświadczonym mgr fizjoterapii możesz umówić się na zabiegi zarówno w celach rehabilitacyjnych, jak i relaksacyjnych. Nasi specjaliści znają skuteczne metody działania na punkty spustowe, dzięki czemu efekty zabiegów są szybsze i bardziej skuteczne. Oferujemy również specjalistyczne usługi fizjoterapeutyczne dla kobiet w ciąży oraz dla osób z kontuzjami narządów ruchu.

icon

Rehabilitacja Szczecin – zadbaj o swoje dobre samopoczucie, zdrowie i kręgosłup

Zdrowie i dobre samopoczucie to podstawa codziennego i aktywnego życia. Jeśli zmagasz się z jakąkolwiek dolegliwością bólową, kontuzją czy ograniczeniem ruchu, warto skorzystać nowoczesnego masażu leczniczego w naszym gabinecie. W naszych gabinetach medycznych w Szczecinie oferujemy kompleksową opiekę medyczną, dzięki której możesz zadbać o swoje zdrowie i kręgosłup. Specjalizujemy się w masażu klasycznym i limfatycznym, których działanie pomaga w regeneracji i wspomaga procesy lecznicze. Nasz wykwalifikowany personel to doświadczony zespół fizjoterapeutów, którzy indywidualnie dobiorą odpowiednią terapię dla każdego pacjenta.

img
icon

Zadbaj o swoje zdrowie – umów się na wizytę już dziś!

Skontaktuj się z nami