Ortopedia

icon

Ortopedia Szczecin – diagnostyka narządu ruchu, leczenie i rehabilitacja

Nasi doświadczeni lekarze ortopedzi zajmują się diagnostyką i leczeniem stawów obwodowych (takich jak biodrowe, kolanowe, skokowe, krzyżowo-biodrowe, barkowe, obręczy barkowej, łokci, nadgarstków) oraz stawów kręgosłupa. Przeprowadzają konsultacje ortopedyczne oraz analizują wyniki badań radiologicznych i obrazowych (np. RTG, USG, MRI, TK).

Ortopedzi leczą złamania kości, zerwania mięśni, więzadeł i ścięgien (łąkotka, stawy kolanowe), entezopatie (np. łokieć tenisisty/golfisty, kolano skoczka/biegacza) oraz pomagają w procesie rehabilitacji po zabiegach chirurgicznych aparatu ruchu. Podczas konsultacji lekarskiej przeprowadzany jest wywiad, badanie i ocena stanu pacjenta, a następnie przedstawiane są zalecenia oraz plan leczenia. W razie potrzeby wykonywane są także iniekcje dostawowe leków.

img
icon
img

Kiedy warto zdecydować się na wizytę u ortopedy?

Warto zdecydować się na wizytę u ortopedy w przypadku dolegliwości bólowych w obrębie stawów, mięśni, ścięgien, a także w przypadku urazów narządu ruchu (np. złamań, skręceń, naderwań). Wizyta u ortopedy może być również konieczna w przypadku wystąpienia objawów zapalnych, takich jak obrzęk, zaczerwienienie lub podwyższona temperatura w okolicy stawów. Warto pamiętać, że im wcześniej zostanie zdiagnozowany problem, tym większe są szanse na skuteczne leczenie i uniknięcie powikłań.

Jeśli szukasz profesjonalnego ortopedy w Szczecinie, to trafiłeś we właściwe miejsce. Nasze gabinety medyczne specjalizują się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu, oferując kompleksową opiekę medyczną każdego pacjenta. W naszych gabinetach przyjmują ortopedzi z wieloletnim doświadczeniem, którzy posiadają wiedzę z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu medycyny sportowej.

icon

Nasza prywatna poradnia ortopedyczna zapewnia również szybki kontakt telefoniczny oraz łatwe umówienie wizyty.

icon

Jak przygotować się do konsultacji ortopedycznej?

Przed wizytą u naszego ortopedy należy zabrać ze sobą dokumentację medyczną oraz opisać dokładnie dolegliwości bólowe i rodzaj urazu. Na konsultacji ortopedycznej zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad z pacjentem, a także ewentualnie wykonane badanie ultrasonograficzne, umożliwiające dokładną diagnozę zmian zwyrodnieniowych stawów czy uszkodzeń ścięgien.

Poradnia ortopedii i traumatologii w Szczecinie 

Nasza poradnia ortopedyczna oferuje również profesjonalną rehabilitację, którą prowadzi doświadczony fizjoterapeuta. W ramach leczenia i rehabilitacji stosujemy m.in. iniekcje dostawowe leków, co przyspiesza proces zdrowienia i przywraca motoryczny stan narządu ruchu.

Nasi ortopedzi są specjalistami w diagnostyce i leczeniu urazów narządu ruchu, takich jak złamania, skręcenia czy zwichnięcia. Przy użyciu wiedzy z zakresu traumatologii oraz diagnostyki obrazowej, szybko i skutecznie diagnozujemy każdego pacjenta i zapewniamy mu kompleksową opiekę medyczną. Nasi doświadczeni specjaliści przeprowadzą szczegółowy wywiad z pacjentem, aby dokładnie zdiagnozować problem i przywrócić sprawność narządu ruchu.  Zapewniamy naszym pacjentom kompleksową opiekę, w tym profesjonalne zabiegi rehabilitacyjne oraz wdrożenie odpowiedniego planu leczenia w naszej placówce medycznej.

img
icon
img

Zapewniamy opiekę ortopedyczną w Szczecinie – umów wizytę w profesjonalnym gabinecie

Szukasz specjalistów o specjalizacji z ortopedii i traumatologii w Szczecinie? Udaj się na wizytę ortopedyczną i skorzystaj z naszych usług medycznych. Zapraszamy do naszej poradni, gdzie oferujemy profesjonalną opiekę medyczną każdego pacjenta. Nasz zespół ortopedów z wieloletnim doświadczeniem specjalizuje się w leczeniu urazów narządu ruchu, złamań, zmian zwyrodnieniowych stawów, jak i chorób zwyrodnieniowych. Oferujemy także diagnostykę obrazową, w tym badania ultrasonograficzne.

Posiadamy nowoczesny sprzęt oraz gabinety wyposażone w ultrasonograficzne, które pozwalają na dokładną diagnostykę i szybkie leczenie oraz korekcje wad postawy ciała.

Nie zwlekaj, jeśli cierpisz na bóle stawowe, masz obrzęki lub problemy z narządem ruchu – udać się do ortopedy w Szczecinie to dobry krok w kierunku najszybszego powrotu do pełnej sprawności motorycznej. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dokumentację medyczną oraz wszelkie informacje dotyczące rodzaju urazów, skręceń lub zwichnięć, które Cię spotkały. Skorzystaj z usług naszych doświadczonych lekarzy ortopedów i skorzystaj z profesjonalnej rehabilitacji, która jest naszą specjalnością!

icon

Zadbaj o swoje zdrowie – umów się na wizytę już dziś!

Skontaktuj się z nami